Powrót 462413086_1679988586125742_8469548256473663345_n

Otwarcie największej stacji biogazu w Norwegii

Zostaliśmy zaproszeni na wielkie otwarcie nowej stacji z biopaliwami w Bærum. Gasum otworzył największą tego typu stację benzynową w Norwegii. Jest to ważny punkt na mapie dla nas i naszych aut napędzanych biopaliwem.

15 października firma Gasum oficjalnie otworzyła największą stację biogazu w Norwegii. Nowa stacja zlokalizowana jest w miejscowości Bærum, na zachód od Oslo i oferuje ekologiczne paliwa w postaci zarówno skroplonej, jak i sprężonej. Jest to siódma tego typu stacja LBG w Norwegii i 50. w regionie nordyckim. Gasum planuje kolejne otrwarcia w 2025 r.

Ważny punkt na mapie dla ColliCare

Dla ColliCare lokalizacja nowej stacji biogazu jest bardzo istotna. To ważny punkt na mapie, położony wzdłuż jednej z głównych dróg tranzytowych w kraju, po której codziennie porusza się nasza flota aut napędzanych właśnie biogazem. Zgodne z naszymi celami zrównoważonego rozwoju ColliCare, chcemy zredukować emisję w naszej działalności o 55% do 2030 r. Rozwój ekologicznej floty i realizowanie transportu z wykorzystaniem niskoemisyjnych technologi jest również jednym ze sposobów osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 r.

 

Około 70% emisji z transportu drogowego pochodzi z logistyki długodystansowej, co sprawia, że biogaz jest kluczowym elementem naszej strategii ograniczania emisji. Coraz większa dostępność biogazu w połączeniu z dużym zasięgiem oferowanym przez pojazdy zasilane LNG jest sposobem skuteczne działanie w zakresie ograniczania emisji w tym segmencie. Jest to część naszej szerszej inicjatywy mającej na celu stopniowe wycofywanie ciężarówek z silnikami wysokoprężnymi w transporcie długodystansowym i zastępowanie ich pojazdami zasilanymi biogazem, obok alternatywnych rozwiązań elektrycznych.

Zwiększa elastyczność

Powstawanie kolejnych stacji tankowania biogazu, takich jak ta, zapewni nam większą elastyczność w planowaniu tras, co bezpośrednio przełoży się na oszczędności i wydajność czasową podczas realizowania transportów. Dzięki lepszemu i szybszemu dostępowi do tankowania możemy łatwiej optymalizować nasze trasy, minimalizując opóźnienia i zwiększając ogólną wydajność.

Zrównoważona logistyka

Wydarzenie, którego celem była promocja dostępności biogazu, obejmowało przemówienia dyrektorów Gasum i lokalnych urzędników, przyciągając uwagę mediów. Zaprezentowaliśmy dwie nasze ciężarówki napędzane biogazem, podkreślając nasze zaangażowanie w zrównoważoną logistykę.

Stacja, tak samo jak my, wspiera cel klimatyczny Norwegii, jakim jest redukcja emisji dwutlenku węgla o 55% do 2030 r. Gasum ma na celu dostarczanie 7 TWh biogazu rocznie do 2027 r., co oznacza redukcję emisji CO2 o 1,8 mln ton rocznie.